Zabezpečovací  systémy

Elektronický zabezpečovací systém (EZS), označován také jako alarm slouží k ochraně majetku, objektů a osob před cizím vniknutím nebo například požáru, záplavě. Při hrozícím nebezpečí informuje pověřené osoby prostřednictvím mobilní aplikace, SMS atd. Je možné napojení na bezpečnostní pult a mít objekt střežený. Pomocí systému je možné vytvořit tzv. "Chytrý dům" a ovládat např. topení, garážová vrata, brány, žaluzie atd.

K instalaci EZS využíváme osvědčené a certifikované zařízení od výrobce Jablotron a Satel.

image
image

Kabelové instalace

Instalace pomocí kabelu jsou vhodné do objektů a prostor, kde je možná montáž krycích lišt nebo zasekání kabelů. Z toho důvodu se tento způsob využívá v novostavbách, při rekonstrukcích nebo v objektech, kde není bezdrátová instalace možná z důvodu velkého množství periferií (detektorů). Periferie kabelové instalace jsou levnější, avšak je nutno připočíst cenu kabelů, lišt a práce s tím spojená. 

Bezdrátové instalace

Instalace bezdrátové se využívají v objektech, kde není možné kabely skrýt do krycích lišt nebo zasekání kabelu například z estetického hlediska. Omezení u tohoto typu instalací je maximálně 120 periferií (detektorů). Instalace je velmi rychlá a čistá a mnohdy i levnější než kabelová i když cena bezdrátových periferií je 2x - 3x vyšší. Periferie komunikují s ústřednou pomocí rádiových vln a detekují pokusy o sabotáž (např. použití rušičky). Výměna baterií by měla probíhat jednou ročně, na což Vás periferie samy upozorní.

Hybridní instalace

Je možné velmi jednoduše kombinovat instalace kabelové a bezdrátové například z důvodu nutnosti přidání nových periferií do již hotové instalace.

Periferie (detektory)

Plášťová ochrana

Pro plášťovou ochranu se používají zejména dva typy detektorů. První z nich je magnetický detektor, který se umisťuje na dveře a okna. Při zajištěném stavu a otevření dveří nebo okna spustí alarm. Druhý typ je detektor třístění skla, který reaguje na zvuk způsobený rozbitím skla a tlakovou vlnu současně. 

Pohybové detektory

Pro ochranu objektů a prostorů se nejčastěji používají infrapasivní (PIR) detektory, které sledují pohyb těles s rozdílnou teplotou okolí. Pro snížení rizika falešných poplachů se používají i detektory duální, které mají infra i mikrovlnný senzor pro detekci pohybu těles. V nabídce jsou i pohybové detektory s fotoaparátem, které při narušení objektu vyfotí objekt a fotografii zašlou do aplikace.

Požární detektory

Požární detektory mají dva typy senzorů - jeden z nich reaguje na kouř a druhý z nich reaguje na zvyšující se teplotu. Tyto dva senzory lze libovolně vypnout a zapnout.

Ostatní detektory

K systému lze připojit i záplavový detektor reagující na zaplavení prostor. Plynový detektor reaguje na unikající plyn nebo páry.

Ovládací prvky

Zabezpečovací systém je možné ovládat pomocí klávesnice, ke které lze připojit až 20 segmentů. Další možnosti ovládání jsou dálkové ovladače, bezkontaktní čipy nebo přes webovou a mobilní aplikaci.

image

"Chytrý" dům

Systém Jablotron 100 umožňuje v kabelové i bezdrátové variantě ovládat pomocí klávesnice, webové a mobilní aplikace například garážová vrata, brány, žaluzie, topení, ventilaci a spoustu dalších zařízení v domě. Je možné nastavit pomocí kalendáře až 60 požadovaných akcí.

Máte zájem o cenovou nabídku? Neváhejte nás kontakovat!

Kontakt

DAION s.r.o.

Za velodromem 4429/6a, Prostějov


IČO: 10966005

DIČ: CZ10966008

E-mail: info@daion.cz

Mob.: 704 710 960

Spolupracujeme s

image
Image 1

Střežení od Jablotronu

K nově instalovaným zabezpečovacím systémům JABLOTRON nabízíme střežení bezpečnostní službou na první 3 měsíce ZDARMA.

DAION s.r.o.

info@daion.cz
704 710 960
Za Velodromem 4429/6a, Prostějov
IČ: 109 66 005

Pracovní doba

Pondělí 9:00-17:00
Úterý 9:00-17:00
Středa 9:00-17:00
Čtvrtek 9:00-17:00
Pátek 9:00-17:00

facebook